• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
  • اِلأَربِعا ١٦ جمادي الاولي ١٤٤۰
  • Wednesday, January 23, 2019

 

 

 

ما کارکنان بیمارستان تامین اجتماعی حکمت ساری با اعتقاد به قدرت لایزال الهی و با توکل به خداوند منان در جهت جلب رضای حق‌تعالی برای نهادینه کردن ارزشهای الهی و انسانی، توسعه فرهنگ اسلامی، تکریم ارباب رجوع و ارایه خدمات مناسب به کلیه بیماران به ویژه  بیمه شدگان تامین اجتماعی و خانواده‌ شریف آنها و برای تحقق اهداف متعالی بیمارستان منشور اخلاقی زیر را پذیرفته و عمل به آن را برخود لازم و ضروری می‌دانیم.


1- انگیزه حضور ما در بیمارستان، خدمت صادقانه به مراجعین از هر قشر و گروه و با هر زبان و قومیّت   و جلب رضایت الهی می باشد .


2- نظم و انضباط، ادب و نزاکت در رفتار با مراجعان و همکاران را موجب حفظ کرامت انسانی دانسته و سرلوحه فعالیت‌های بیمارستان قرار می‌دهیم.


3- نظم و ترتیب در امور , مدیریت مناسب زمان , انجام وظایف محوله با جدیت و تلاش مستمر ، عمل در چهار چوب قوانین و مقررات را وظیفه شرعی خود می دانیم .


4- روحیه همکاری ، گروهی کارکردن همراه با متانت , خوش برخوردی ، خویشتن داری و شکیبایی به هنگام ارائه خدمت به مردم را سر لوحه کار خویش قرار می دهیم .


5- پوشش متناسب با فرهنگ و موازین اسلامی ، برخورداری از آراستگی و انضباط را موجب عزت نفس، احترام و نشاط در همکاران و مراجعین می دانیم.


6- در هر شرایطی سه اصل خوشرویی، خوش‌گویی و خوش‌خویی را بعنوان زیباترین روش تکریم ارباب رجوع می‌دانیم.


7- صبر، بردباری، متانت و تحمل ناملایمات در رسیدگی به نیازهای مراجعین را توفیق الهی و مسوولیت خطیر و افتخار آفرین می‌دانیم.


8- تلاش جهت تقویت ارزشهای اخلاقی , اسلامی و اجتماعی در محیط کار , ایجاد فضای صمیمیت و اعتماد , پرهیز از تبعیض , شایعه سازی , تهمت , غیبت و خبر چینی را وظیفه شرعی خود می دانیم .


9- تلاش می کنیم که نیازها و انتظارات منطقی مراجعان را شناسایی و تامین  و در نهایت تلاش می‌کنیم فراتر از انتظارات آن‌ها عمل نماییم.


10- ارائه اطلاعات مستند و شفاف برای پاسخگویی به ارباب رجوع , تجهیز و آماده سازی فضای مناسب سازمانی به منظور ارایه خدمات مطلوب تر به مشتریان را مورد توجه کامل قرار خوهیم داد .


11- رازداری، امانتداری ، پرده پوشی و حفظ اسرار ارباب رجوع بویژه بیماران، همکاران و سازمان را بعنوان یک وظیفه اخلاقی و قانونی می‌دانیم.


12- پرهیز از اسراف ، صرفه جویی  , استفاده و بهره گیری صحیح از امکانات سازمان  و انجام امور بر اساس اصل مشارکت ، همدلی و رعایت سلسله مراتب اداری را لازمه کار خود می دانیم .


13- تلاش مستمر در ارتقاء دانش و مهارت شغلی از اصول اساسی و حیثیّت حرفه‌ای ما می‌باشد.


14- ارتقاء سطح سلامت مردم در همه ابعاد ، ارائه خدمات بهداشتی مناسب , درمان صحیح و بموقع بیماران را سرلوحه کار خود قرار می دهیم .


15- در جهت ایجاد محیطی سالم، همراه با آرامش، از هر اقدامی که صمیمیّت و اعتماد کارکنان را تضعیف نماید پرهیز می‌نمایم.


16- برای ارائه خدمات مطلوبتر از نظرات، پیشنهادات و انتقادات بیماران ، مراجعان و همکاران استقبال می‌نماییم.


17- معیار ارزشیابی خود را میزان تعهد به اجرای مفاد منشور اخلاقی بیمارستان می‌دانیم.

 

 

Page Generated in 0/0207 sec