• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
  • اِلأَربِعا ١٦ جمادي الاولي ١٤٤۰
  • Wednesday, January 23, 2019

 

 

بخش CCU بیمارستان حکمت ساری

 

مسوول علمی و رییس بخش CCU :

اسامی پزشکان متخصص قلب و عروق: دکتر قادری دکتریوسفی  دکتر کشوری دکتر خادمی

سرپرستار بخش CCU : سودابه آقاپور

ارتباط با CCU : 23-33268920 داخلی 1233-1234

بخش ccu در طبقه اول بیمارستان از نظر ساختاری به شکل مستطیل  و به مساحت 80 متر مربع ، 4 تخت فعال می باشد . کلیه تختها مجهز به دستگاه مانیتورینگ قلبی،  سیستم کنترل الکترونیکی ،پمپ انفوزیون سرم، دستگاه ساکشن و اکسیژن سانترال، تشک مواج می باشند . بخش شامل اتاق تریتمنت نیز می باشد.                                                   
بر اساس استانداردهای بیمارستانی این بخش طوری ساخته شده است که پرستار برتمامی بیماران احاطه دارد. هر تخت  با پارتیشن از تخت بعدی جدا شده که جهت حفظ حریم بیمار در صورت نیاز با پرده پوشانده می شود. همه تخت ها به گیج اکسیژن مجهز است. هنگام پذیرش بیماران پمفلت قوانین و مقررات بخش ، به همراه بیمار داده می شود که کلیه قوانین و شماره تلفن بیمارستان و شماره داخلی بخش روی آن نوشته شده است .                                              
به بیمار آموزش نحوه کار با زنگ احضار پرستار توضیح داده می شود . و در رابطه با استراحت مطلق بودن و دستشوئی کردن آموزش لازم بیمار به محض ورود به بخش داده می شود.                   
نوار قلب بدو ورود از بیمار گرفته می شود . از همراهان بیمار یک شماره موبایل و یک شماره ثابت گرفته می شود و در کاردکس نوشته می شود.                                                              
شرح فعالیت بخش: مانیتورینگ بیست و چهار ساعته بیماران، پیگیری و انجام مشاوره های درمانی درخواست شده توسط پزشک، مراقبت های پرستاری و پزشکی از بیماران قلبی طبق استانداردهای درمانی کشور.

ارائه خدماتی نظیر : پذیرش و مراقبت از بیماران قلبی از بدو ورود تا زمان ترخیص بر اساس استانداردهای بهداشتی درمانی کشور، آموزش به بیماران در بدو ورود، حین بستری و زمان ترخیص و پیگیریهای بعد از ترخیص

 

Page Generated in 0/0337 sec