• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
  • اِلأَربِعا ١٦ جمادي الاولي ١٤٤۰
  • Wednesday, January 23, 2019

 

 

♦ واحد رادیولوژی و سونوگرافی بیمارستان حکمت ساری


مسوول علمی و رییس رادیولوژی و سونوگرافی: دکتر عباس بخشی

اسامی پزشکان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی : دکترعباس بخشی ، دکتر فریبرز احمدی پور دکتر سعید امیری و دکتر احمد قاسمی

سوپروایزر واحد رادیولوژی و سونوگرافی : مهدی قادی

اسامی پرسنل بخش : سعید روحی پور، محمد گلچین، زینب کمالی ، زهرا نیکزاد، فائزه خلیلی فر

ارتباط با واحد رادیولوژی و سونوگرافی: 23-33268920 داخلی 1220-1217


بخش رادیولوژی بیمارستان حکمت در طبقه همکف بیمارستان روبروی بخش اداری و مالی قرار دارد مساحت آن حدود 130 متر مربع است . دارای یک راهرو ، 6 اتاق شامل تاریکخانه، رادیوگرافی، کنترل ، اتاق پزشک رادیولوژی، پذیرش رادیوگرافی و اتاق سونوگرافی می باشد.
اين بخش مجهز به دستگاه هاي تصويربرداري ديجيتال بوده و قادر است كليه خدمات تصويربرداري اعم از گرافي هاي ساده و تخصصي را در كوتاه ترين زمان ممكن به انجام رساند.


اين بخش داراي قسمت هاي زير مي باشد:

دستگاه ديجيتال و پانوركس (OPG)
سونوگرافي: انواع سونوگرافي جنين، داپلر


OPG
نوعی دستگاه رادیوگرافی است که سر بیمار در آن ثابت می‌شود و قسمت اشعه از یک طرف صورت تا قسمت دیگر چرخیده و تصویر کامل پانورامیکی از دندان ها، فک و مفاصل گیجگاهی تهیه می کند.

سونوگرافی
این بخش با در اختیار داشتن 2 دستگاه سونوگرافی كه شامل، یك دستگاه سونوگرافی پرتابل جهت انجام سونوگرافی بیماران بستری در بخش ها و  1 دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی و پیشرفته با امكانات سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته ، دارای خروجی VHS،CD، Floppy Disk  و DVD و مجهز به پروب های ترنس ركتال و ترنس واژینال و همچنین دستگاه سونوگرافي پرتابل جهت بخش هاي بستري قادر به انجام انواع مختلف سونوگرافی هاست.

خدمات تشخیص كه در این بخش ارائه می شود عبارتند از:

• انجام انواع گرافی های ساده و تخصصی با دستگاه رادیوگرافی دیجیتال
• پانوركس (OPG)
• انجام انواع سونوگرافی ساده و داپلر
• كلیه سونوگرافی های عمومی
• كلیه سونوگرافی های داپلر رنگی جهت بررسی:   عروق كاروتید و ورتبرال از نظر وجود پلاك و تنگی  ، عروق كليه جهت بررسی تنگي شریان كليه، ترومبوز ورید كليه ،  عروق پریفرال شریانی و وریدی از نظر وجود تنگی، آنوریسم ، فیستول های شریانی وریدی DVT ، كبد از نظر هیپرتانسیون پورت، ضایعات عروقی وتومورال ،  داپلر جنین، از نظر IUGR و آنومالیها ، داپلر توده ها از نظر واسكولاریتی ، داپلر پنیس با تزریق پاپاورین

 

Page Generated in 0/0338 sec